Psaní

Články na blogu: píšu pro radost, jak mám inspiraci a čas. Začal jsem je publikovat od roku 2015. Zde nabízím zkompletované: knihy a CD, níže blogy v pdf ke stažení: tématické ochutnávky a roční práci (blogy v daném roce), blogy 2016 (mimo Chemik bloguje, tam je březen 2015-březen 2016) a blogy 2017

Knihy a CD

- Spisky chemikovy 

- Chemik bloguje 

Ukázky tvorby: 

Chemik bloguje:

  • zde ke stažení jen:  obsah, kapitoly  (pokud mi pomůžete se knih zbavit, tj. napíšete si o ni email, rád sem dám celou knihu ke stažení), 
  • zatím čekám marně (žádné žádosti o čtení, žádné příspěvky, žádné požadavky na knihy) 
  • asi dělám něco špatně, ale beru to jako "dávání" a jsem rád za každého návštěvníka stránek

Vzhledem k tomu, že jednotlivé texty jsou dostupné zdarma na blogu, cena se odvíjí především z nákladů na pořízení CD, výtisků a kompletaci textů.

CD a knihy jsou už v místě neprodejné, tak jsem je stáhl k sobě. Už ani nemám komu bych je rozdal a tak, kdo by měl zájem, napište email a domluvíme se. Cena dobrovolná, v případě pošty úhrada poštovného.

Blogy z roku 2016, nepublikované v knize "Chemik bloguje" jsem seřadil do jednoho pdf souboru: 

Pokud by vás texty natolik zaujaly a chtěli byste uspořádat autorské čtení, napište email

Pokud vás texty nejen zaujaly a chcete autora i ocenit, můžete poslat jakýkoliv dobrovolný finanční příspěvek na účet: 251819707/0300

Zde je malá ochutnávka blogů podle témat:

  1. společenské nešvary a politika (glosy),
  2. hrátky s jazykem a ptákovinky,
  3. příběhy: to nevymyslíš

Spisky chemikovy v pdf si můžete také stáhnout, v papírové formě (sešit A4) je už vzácný, přesto pár kousků se ještě najde, můžete si o ně napsat na email.

Jak vypadá kniha, které vévodí geniální ilustrace Michala Krofty, se můžete podívat níže. Další krásné obrázky samozřejmě uvnitř knihy (v pdf)
Ochutnávka blogů s využitím fotografií, z přírody a některých cest: fotoblogy 
Ochutnávka literární tvorby, čili blogy v pdf, které jsou psány jako povídky, pohádky, takové fantazie.  Deset kousků.

Blogy 2017: nejsou tam úplně všechny, pár jsem jich odebral, povídky a fotoblogy mají samostatnou ochutnávku a některé zejména politické blogy, které nebyly nadčasové, jsem v celkovém přehledu 2017 vynechal.

Protože jsem ještě neprodal, či spíše nerozdal, knihu "Chemik bloguje" do dalšího tištěného projektu jsem se nepustil. Nic ovšem nevylučuji (nikdy neříkej nikdy) a spíš bych udělal nějaký výběr, či výběry. Hlavně příběhy, pohádky a kravinky, ne politicko-společenské glosy, ty rychle ztrácejí na aktuálnosti a jde tam hlavně o "vypuštění ventilu" tvůrčím způsobem, lehce ironickým až provokativním.

Píšu také pro Zpravodaj Benátecka (ZB), ukázku najdete v souboru ke stažení. Některé články jsem upravil pro blog, jiné, co moc upravit nešly, jsou tam.