Glosář

S novým rokem něco nového:  tak jsem si vymyslel občasné malé glosy, co se nehodí na blog

19.1. Život předpisům a normám vždy uteče. To jim ale nebrání v tom, aby se nesnažili ho dohnat a předehnat. Život přidušený nesmyslnými pravidly sotva lapá po dechu. Proto se snaží dostat tam, kde se může volně nadechnout.

18.1. Vyřeší situaci na D1 dřív jaro nebo ekonomická krize? Krize bude účinnější, ubyde kamiónů, možná i frekvence jízd osobáků. Vždy je něco za něco.

15.1. Žijeme ve společenském systému, kde mnohé věci odporují zdravému rozumu. Ale to už nestačí, něco se už vymyká i rozumu nemocnému.

14.1. Moje mdlá inteligence nestačí na inteligentní formulář. Opakováním a nácvikem to časem zvládnu. Potřetí už to šlo rychle a bez chyb. Začátky však byly krušné. Za takového pitomce jsem se dosud nepovažoval. Ale naštěstí i pitomec jako já to může zvládnout.

11.1. Jsem vesel a zdráv, vyhýbám se doktorům práv

11.1. Trvanlivost manželství je nepřímo úměrná nákladům na svatbu (PS: výjimky z pravidla jistě existují)

9.1. Přišly deště a sněžení. Pomůže to podzemní vodě? Také přišli vlci, resp. se vrátili a pomáhají přírodě. Nejlepší regulace je ta přirozená, škoda, že na to ještě nepřišli legislativci

6.1. Někdo se bojí, aby nešlápl do houna, a přitom nevidí v jakých sjačkách se brodí

5.1. Aktivita prospívá lidskému zdraví, aktivismus mu naopak škodí. Následování idey vede k činu. Následování ideologie vede k zaslepenosti.

5.1. Přestává mi chutnat alkohol, tedy hlavně ten tvrdej. Už ani nevím, kdy jsem měl naposledy paňáčka. Kdy se stane z nedotčené lahve whisky z roku 2014 archivní? Jo, bývaly doby, kdy jsme dokázali s bráchou vypít takovou lahev za jeden večer ve dvou.

2.1. Začínat pracovní týden středou. Taková blbost. Ale jak potěší, zvláště ke konci pracovní doby.

2.1. už zase vstávám do tmy, nicméně vzbudil jsem se před budíkem. A mj. projev předsedy Senátu se mi docela líbil. Bodaj bysme v politike mali viac takých Kuberou ….

1.1. opustil jsem facebook, tedy on už mnou je dlouhodobě opuštěný, jen jsem ho konečně vypnul