Glosář

Občasné malé glosy, co se nehodí na blog, jsem začal publikovat v roce 2019

20.5. Recesisté mě dostali, tedy dostanou mne k volbám do EP! Když někdo upřímně prohlásí, že kandiduje kvůli těm prachům, má můj hlas. Jsem přející člověk. "Ano, vytrollíme europarlament" může přinést osvěžení legrací do tak kožené instituce.

17.5.  Patřím mezi naprostou většinu našeho národa, kterým jsou evropské volby naprosto šumák. Myslím, že je nás tak 80 procent. Nebo se mýlím?

12.5. Ti zmrzlí muži nejen přišli letos dřív, ale vypadá to, že se navíc zdrží déle.

8.5. Den vítězství. Dnes jsem zvítězil nad svou leností a vyjel na kolo, také po prohrané ranní bitvě jsem odpoledne s pomocí spojence (mé ženy) zvítězil nad zbraní pro boj s vysokou trávou (podařilo se nám nastartovat benzínovou sekačku). A pak už jsme společnými silami zvítězili nad tou vysokou trávou.

3.5. Asi jediný, kdo by si poradil s přebujelou legislativou, je Dr. Voštěp. Ve skutečnosti je to drvoštěp, který by dokázal tu temnou právní džungli prosekat a vnést do ní světlo.

27.4. Příroda posiluje duši a dává energii. Aspoň mně jo. Tak se snažím v ní hodně pobývat, abych mohl přežít ve společenském systému, který duši oslabuje a energii odčerpává. Děkuji přírodo.

21.4. Tak jsem si myslel, že když v zimě pršelo a sněžilo, že se půda nasytila vodou a že ji to vydrží. Poté, co jsem se o Velikonocích díval na podhorský potok, se obávám, že nejmenším problémem letos bude, že vodáci ani nezahájí sezónu.

16.4. Člověk je zvíře. Nevěříte? Klaníme se zlatému teleti, žijeme jak prasata v žitě, člověk člověku vlkem, modlíme se k beránkovi, chováme se jako hňupi, makáme jak koně, líní jsme jak valaši, chytří jsme jak volové, chceme sílu býka a sexuální výkonnost hřebce. 

12.4. Vděčnost je asi základem lidskosti. Vděk za pomoc (v nouzi) zahřeje. Snažím se být vděčný a používat ta dvě kouzelná slůvka vřelosti otvírající lidská srdce: "děkuji" a "prosím"

7.4. Systém vyžaduje otázky a odpovědi typu ano-ne (systém je uzavřený). Otevření lidé se ptají proč a jak? Na to systém odpovědět neumí. Resp. naučil se odpovídat proč něco nejde udělat. Když potkáte člověka, který vymyslí jak to udělat, máte štěstí.

5.4. Škoda, že smrt Dana Nekonečného nebyl jen apríl

5.4. Aprílové žertíky nějak vyšly z módy. Přestáváme se smát a bavit? Tak to naštěstí není. Jen už se přestávám bavit těmi, kteří se berou moc vážně. Už mi nejsou ani k smíchu a to je vážné.

30.3. Najít nové kamarády je celkem snadné. Jestli kamarádství přeroste v přátelství už tak jasné není, nicméně naděje tu je. Možná právě proto, že šlo o setkání příjemné a tváří v tvář.

20.3. Slova začínající na "pr" mají spíše negativní zabarvení, stačí už zkratka pí ár. A pak průšvih, problém, provokace, proto nebo protože. Pro někoho právník i Pražák, pravidlo. Je to asi pravda. Ještěže máme takové hezké české slovo, které to zabarví do pozitivna a aspoň si z toho všeho umíme udělat "prdel".

20.3. Už opravdu začíná jaro a já chci do přírody. Pozorovat, ale i makat, hrabat se v zemi.  

14.3. Zápal pro věc je lepší než zápal plic. Lidé zapálení pro věc lidstvo posouvají. Ale někdy mu škodí, záleží totiž co je tou věcí.

8.3. Na Valentýna jsem se nepřeučil a nechávám ho mladým. Ženě jsem se omluvil a mile mě překvapila. Nemáš za co, vždyť ho neslavíme. Dnes jsem ji kytičkou potěšil.

6.3. Na vysokých školách probíhá utajená výuka sci-fi. My jsme měli předmět zvaný "vědecko-fantastický komunismus", dnes se vyučuje "vědecko-fantastický genderismus".Je to taková vědecká fikce.

3.3. Začátek března: už vykukuje jaro a vypadá to, že od kamen i vylezem.

26.2. Když vím, že nikoho nezajímám, jsem svobodný. Protože se nemusím před nikým klanět, nikoho se bát, nemusím říkat to, co chce někdo slyšet. To je svoboda.

22.2. Televize, auto, mobilní telefon. Výdobytky naší civilizace, ale také její možní hrobaři a novodobé metly lidstva.

22.2. Když se člověk dočte, že obce nechtějí další krabice u dálnic, a přesto se plánují a zabírá se další plocha orné půdy či přírody, je to k naštvaní. A možná víc je člověk naštvaný na ty ekologické neziskovky. Jak to, že nevyvíjejí nějaký nátlak?

18.2. Společenský systém, který dokáže vyprodukovat na dva miliony právních předpisů, a který si myslí, že je ten nejlepší na světě, není vzorem vysoké inteligence, ale spíš demence.

15.2. Nedorozumění je snadné, porozumění je těžší. Při pochopení jakoby se rozsvítilo.

14.2. Hloupost kvete. Kdyby jen kvetla, ona i plodí: hlupáky.

9.2. Většina lidí porušuje zákony nevědomě. Podvodníci vědomě.

8.2. Dva zákeřní zabijáci, kterých se nebojíme: auto a mobil. Jsou nebezpeční v rukách šílenců nebo umí udělat z některých lidí šílence?

3.2. Může být dusno i za mrazu? Příroda to neumí. Pokud nepočítáme mráz na Sibiři a zároveň horko v Austrálii (to je sice v jednom okamžiku, ale ne na jednom místě). Ale lidi to zvládají dokonale. Umí dusno vytvořit kdykoliv a kdekoliv.

2.2. Na hromnice o den více. Protahování světla je příjemné i pod mrakem. Blížíme se k jaru a to je fajn.

28.1. Je lepší být zavalen prací, než být zavalen např. v dole. 

25.1. Být zalezlý v "díře" (bytu, kanceláři) je sice bezpečné, protože známé, ale není to pro život to nejlepší. Je třeba občas vylézt ven, na vzduch, do jiného prostředí. Ono to ofoukne, někdy to i nějaké rány uštědří, ale mnohé se dozvíte a naučíte. Buďme často venku a do své "díry" se vracejme.

22.1. Ještěže "MOST!" Seriál působí jako lék proti rakovině a pomáhá. Protože politická korektnost se šíří jako rakovina a taky úspěšně zabíjí humor. Naštěstí se humor dokáže bránit, protože má výbornou imunitu.

19.1. Život předpisům a normám vždy uteče. To jim ale nebrání v tom, aby se nesnažili ho dohnat a předehnat. Život přidušený nesmyslnými pravidly sotva lapá po dechu. Proto se snaží dostat tam, kde se může volně nadechnout.

18.1. Vyřeší situaci na D1 dřív jaro nebo ekonomická krize? Krize bude účinnější, ubyde kamiónů, možná i frekvence jízd osobáků. Vždy je něco za něco.

15.1. Žijeme ve společenském systému, kde mnohé věci odporují zdravému rozumu. Ale to už nestačí, něco se už vymyká i rozumu nemocnému.

14.1. Moje mdlá inteligence nestačí na inteligentní formulář. Opakováním a nácvikem to časem zvládnu. Potřetí už to šlo rychle a bez chyb. Začátky však byly krušné. Za takového pitomce jsem se dosud nepovažoval. Ale naštěstí i pitomec jako já to může zvládnout.

11.1. Jsem vesel a zdráv, vyhýbám se doktorům práv

11.1. Trvanlivost manželství je nepřímo úměrná nákladům na svatbu (PS: výjimky z pravidla jistě existují)

9.1. Přišly deště a sněžení. Pomůže to podzemní vodě? Také přišli vlci, resp. se vrátili a pomáhají přírodě. Nejlepší regulace je ta přirozená, škoda, že na to ještě nepřišli legislativci

6.1. Někdo se bojí, aby nešlápl do houna, a přitom nevidí v jakých sjačkách se brodí

5.1. Aktivita prospívá lidskému zdraví, aktivismus mu naopak škodí. Následování idey vede k činu. Následování ideologie vede k zaslepenosti.

5.1. Přestává mi chutnat alkohol, tedy hlavně ten tvrdej. Už ani nevím, kdy jsem měl naposledy paňáčka. Kdy se stane z nedotčené lahve whisky z roku 2014 archivní? Jo, bývaly doby, kdy jsme dokázali s bráchou vypít takovou lahev za jeden večer ve dvou.

2.1. Začínat pracovní týden středou. Taková blbost. Ale jak potěší, zvláště ke konci pracovní doby.

2.1. už zase vstávám do tmy, nicméně vzbudil jsem se před budíkem. A mj. projev předsedy Senátu se mi docela líbil. Bodaj bysme v politike mali viac takých Kuberou ….

1.1. opustil jsem facebook, tedy on už mnou je dlouhodobě opuštěný, jen jsem ho konečně vypnul