Stránky jsou sice úplné (dle naší představy), ale nejsou nikdy hotové, tak jako život sám. Jsou tedy průběžně aktualizovány a doplňovány. Jejich základ však zůstává "statický".  To nejaktuálnější je na konci. Pokud dojde k významné změně v jednotlivých rubrikách, napíšeme to hned do rubrik.

V rubrice psaní najdete odkaz na aktuální články na blogu, texty ke stažení, nabídku knih a CD.  Najdete zde i fotku titulní stránky "Spisků" (obrázek M. Krofty) a následně celý text Spisků ke stažení. Tvorba roku 2017 kromě ročního souhrnu blogy roku 2017 zahrnuje i "ochutnávku fotoblogů" a vyčleněna je také ochutnávka "literární tvorby", ke stažení jsou "povídky". 

V rubrice vyšívání je fotogalerie ukázek vyšitých obrázků od mé šikovné ženy Dany. 

V rubrice vzdělávání jsou ukázky nabízených prezentací, ke stažení jsou k dispozici dvě ucelené prezentace v pdf ("metrologie v životě" a "inspirace"). Upravil jsem prezentaci z chemie a řádně vložil videa přímo (odkazem z youtube). Trochu jsem změnil i doprovodný text.

V rubrice zahrada a chata - je stručný obecný popis zahrady a chaty a postupně jsou doplňovány fotogalerie, které zachycující přírodní cykly a proměny na zahradě i na chatě. Nově zimní fotky z chaty, foceno skoro za šera (proto do modra).

Občas se nám povede něco vypěstovat a někdy je toho tolik, že si s tím nevíme rady a tak přebytky většinou rozdáme, případně směníme. Také zpracováváme různé produkty, většinou jen sušíme bylinky na čaje, příp. sem tam nějaký likér, sirup či mastička.

Pokud Vás něco zaujme (čtení, přednáška, přebytky) a my Vám to budeme moci poskytnout, nebojte se nás kontaktovat (v kontaktu jsou e-maily),

Zvířátka svou vlastní rubriku nemají, jsou zmíněna hlavně v úvodu. Aktuálně o chovatelských úspěších napíšeme sem. Pošel (dle pana MVDr. Bělobrádka) nám poslední akvarijní rak, přežívá poslední achatina (šnek). Největší pohromou je kalamitní stav mnohonožek (kam s nimi?), naopak strašilky už stagnují (nedaří se jim množit) a navíc jsme nějaké udali. Udali jsme i pár mnohonožek, ale je to jen kapka v moři. Tak kdybyste je chtěli, stačí napsat email, už jsou poměrně velké.

Miláčci - zatím dobrý, stárnou, ale prospívají: sem řadíme našeho psa (jako lišku) - shiba-inu, papouška roselu, akvarijní rybičky a pak všechny naše plazy: želvy, hada - korálovku mexickou a ještěrky - malého anolise a větší agamu.

V rubrikách většinou provádíme drobné aktuální úpravy, praticky staré vyhodíme, či přepíšeme, nahradíme či doplníme novým. V rubrikách s fotogaleriemi ("zahrada a chata" a "vyšívání") občas přidáme, či vyměníme fotky.
Trošičku byl pozměněn i text úvodní stránky, možná časem dojde i na výměnu fotek :)

Na počátku roku 2018 se na stránkách nic významného (krom drobných úprav, změn a doplňků) nestalo, na rozdíl od života, kde jsem změnil práci živitelku. To s sebou přináší méně času na "kravinky" v pracovní době (správně téměř žádný čas), ale dřívější příchody domů a tím naopak víc času být venku, třeba na zahradě, na kole, v přírodě. Takže do prodlužujících se dnů celkem dobré vyhlídky :)