Stránky jsou sice úplné (dle naší představy), ale nejsou nikdy hotové, tak jako život sám. Jsou tedy průběžně aktualizovány a doplňovány. Jejich základ však zůstává "statický".  Nejaktuálnější zprávy jsou na konci. Texty v jednotlivých rubrikách měníme a doplňujeme průběžně, takže jsou (poměrně) aktuální.

Novinka, s níž se každý seznámí dřív než tady (v této rubrice). Na titulce jsme vyměnili fotky, přidali koleje a přeskupili a doplnili text.

V rubrice psaní najdete odkaz na aktuální články na blogu, texty ke stažení, nabídku knih a CD (už jen u mne).  Najdete zde i fotku titulní stránky "Spisků" (obrázek M. Krofty) a následně celý text Spisků ke stažení. Tvorba roku 2017 kromě ročního souhrnu blogy roku 2017 zahrnuje i "ochutnávku fotoblogů" a vyčleněna je také ochutnávka "literární tvorby", tj. ke stažení jsou "povídky".  Nově přidán soubor, kde jsou ukázky psaní pro místní měsíčník: Zpravodaj Benátecka. V současné době mám na psaní méně času a mé priority jsou nyní trochu jinde, přesto blogy přibývají, ale už ne tak rychle.

V rubrice vyšívání je fotogalerie ukázek vyšitých obrázků od mé šikovné ženy Dany. Baví ji to a na těch obrázcích je to vidět. Nová dílka přibývají průběžně (akorát je nestíhám fotit a vystavit).

V rubrice vzdělávání jsou ukázky nabízených prezentací, ke stažení jsou k dispozici dvě ucelené prezentace v pdf ("metrologie v životě" a "inspirace"). Upravil jsem prezentaci z chemie a řádně vložil videa přímo (odkazem z youtube). Trochu jsem změnil i doprovodný text v rubrice.

V rubrice zahrada a chata - je stručný obecný popis zahrady a chaty a postupně jsou doplňovány fotogalerie, které zachycující přírodní cykly a proměny na zahradě i na chatě. Ačkoliv jsme tam zimu kvůli topení netrávili,  zimní fotky z chaty se sněhem jsem udělal, foceno skoro za šera (proto do modra).

A máme tu pár fotek z jara 2018. Proměna kopřivového ráje v sasankový háj. Další nové fotky a komentář (jak z chaty, tak zahrady)

Občas se nám povede něco vypěstovat a někdy je toho tolik, že si s tím nevíme rady a tak přebytky většinou rozdáme, případně směníme. Také zpracováváme různé produkty, většinou jen sušíme bylinky na čaje, příp. sem tam nějaký likér, sirup či mastička.

Pokud Vás něco zaujme (čtení, přednáška, přebytky) a my Vám to budeme moci poskytnout, nebojte se nás kontaktovat (v kontaktu jsou e-maily),

Zvířátka svou vlastní rubriku nemají, jsou zmíněna hlavně v úvodu. Aktuálně o chovatelských úspěších či neúspěších napíšeme sem. Strašilky úspěšně vymřely, pár mnohonožek se udalo, nějaké jsme zmrazili, a tak jich trochu ubylo. Celkově se počet zvířátek snižuje. Pavouka jsme pochovali už dávno, také akvarijní raci vyhynuli a totéž asi čeká i zbylé achatiny (šneci). Myším se daří střídavě, momentálně jich je dost. S těmi, ale žádný problém (krom zápachu) není, buď se prodají, nebo zkrmí (hádek si pochutná).

Miláčci - zatím dobrý, stárnou, ale prospívají: sem řadíme našeho psa (jako lišku) - shiba-inu, papouška roselu, akvarijní rybičky a pak všechny naše plazy: želvy, hada - korálovku mexickou a ještěrky - malého anolise a větší agamu.

V rubrikách většinou provádíme drobné aktuální úpravy, praticky staré vyhodíme, či přepíšeme, nahradíme či doplníme novým. V rubrikách s fotogaleriemi ("zahrada a chata" a "vyšívání") občas přidáme, či vyměníme fotky.