Stránky jsou sice úplné (dle naší představy), ale nejsou nikdy hotové, tak jako život sám. Jsou tedy průběžně aktualizovány a doplňovány. Jejich základ však zůstává "statický".  Texty v jednotlivých rubrikách měníme a doplňujeme průběžně, takže jsou (poměrně) aktuální. Sem píšeme novinky jak do rubrik, tak mimo ně. Zpravidla je zvýrazníme jiným typem písma.

Novinky     

Nově zavedena rubrika "glosář" a kontakt přesunut na hlavní stránku.

Červeně označeny "novinky", nově je na titulce dole přací fotka (pf 2019) - zubři v bývalém vojenském prostoru (a odkaz na stránky). V rubrice psaní jsou umístěny ekoblogy ke stažení a blogy roku 2018

Zatím proběhla renovace koupelny v panelákovém bytě, ale časem předpokládáme, že současný lavor a potok k mytí vyměníme taky za něco civilizovanějšího a zároveň k přírodě šetrného i na chatě. Je to ale běh na delší trať

V rubrice psaní najdete odkaz na aktuální články na blogu, texty ke stažení (aktualizováno, rubrika přepracována), nabídku knih a CD (už jen u mne).  Najdete zde i fotku titulní stránky "Spisků" (obrázek M. Krofty), celý text Spisků a nově také Chemik bloguje ke stažení. Roční souhrn blogy roku 2017 a dále tématické blogy: fotoblogy, společnost, hrátky s jazykem, příběhy a povídky. Jsou rozšířeny o další texty, přidán obsah, stránky, mělo by to být přehlednější. 

Dále soubor, kde jsou ukázky psaní pro místní měsíčník: Zpravodaj Benátecka. V současné době mám na psaní méně času a mé priority jsou nyní trochu jinde, přesto blogy přibývají, ale už ne tak rychle.

V rubrice vyšívání je fotogalerie ukázek vyšitých obrázků od mé šikovné ženy Dany. Baví ji to a na těch obrázcích je to vidět. Nová dílka vystavena v chatce a tentokrát nafocena a vystavena i na webu.

V rubrice vzdělávání jsou ukázky nabízených prezentací, ke stažení jsou k dispozici dvě ucelené prezentace v pdf ("metrologie v životě" a "inspirace"). Najdete zde i krátká chemická videa.

V rubrice zahrada a chata - je stručný obecný popis zahrady a chaty vč. fotogalerií. Tam občas měníme fotky. 

Protože se o zahradu staráme, tak nám dává i úrodu. Někdy je toho tolik, že si s tím nevíme rady a tak přebytky většinou rozdáme, případně směníme. Také zpracováváme různé produkty, především sušíme bylinky na čaje, příp. sem tam nějaký likér, sirup či mastička.

Pokud Vás něco zaujme (čtení, přednáška, přebytky) a my Vám to budeme moci poskytnout, nebojte se nás kontaktovat (e-maily na úvodní stránce).

Zvířátka svou vlastní rubriku nemají, jsou zmíněna hlavně v úvodu. Aktuálně o chovatelských úspěších či neúspěších napíšeme sem. Strašilky úspěšně vymřely, pár mnohonožek se udalo, nějaké jsme zmrazili, usušili a rozemleli na žrádlo pro rybičky. Takže jich je méně a také se již nemnoží a spíše začali vymírat. Celkově se počet zvířátek snižuje. Pavouka jsme pochovali už dávno, také akvarijní raci vyhynuli a totéž asi čeká i zbylé achatiny (šneci). Myším se daří střídavě, momentálně jich je dost. S těmi, ale žádný problém (krom zápachu) není, buď se prodají, nebo zkrmí (hádek si pochutná).

Miláčci - zatím dobrý, stárnou, ale celkem prospívají: sem řadíme našeho psa (jako lišku) - shiba-inu (už s ní nejde chodit moc daleko), papouška roselu, akvarijní rybičky a pak všechny naše plazy: želvy, hada - korálovku mexickou a ještěrky - malého anolise a větší agamu.

V rubrikách většinou provádíme drobné aktuální úpravy, praticky staré vyhodíme, či přepíšeme, nahradíme či doplníme novým. V rubrikách s fotogaleriemi ("zahrada a chata" a "vyšívání") občas vyměníme fotky.