Stránky jsou sice úplné (dle naší představy), ale nejsou nikdy hotové, tak jako život sám. Jsou tedy průběžně aktualizovány a doplňovány. Jejich základ však zůstává "statický".  Texty v jednotlivých rubrikách měníme a doplňujeme průběžně, takže jsou (poměrně) aktuální. Sem píšeme novinky jak do rubrik, tak mimo ně. Zpravidla je zvýrazníme jiným typem písma.

Zavedena rubrika "glosář" a kontakt přesunut na hlavní stránku. Do glosáře přispívám celkem často, takové prvotní nápady (někdy se z toho vyvine i blog). V lednu byla frekvence nápadů nejvyšší (16 glos, asi to souvisí s dlouhými zimními večery), pak to postupně ubývá, ale držím se na frekvenci tak 1 až 2 krát týdně (nejčastější změny na stránkách). Ostatní měním či přidávám jen občas, dle nálady (nové či jiné fotky, texty). 

Červeně označeny "novinky", na titulce dole fotkazubři v bývalém vojenském prostoru (a odkaz na stránky). 

V rubrice psaní najdete odkaz na aktuální články na blogu, texty ke stažení, nabídku knih a CD (už jen u mne).  Najdete zde i fotku titulní stránky "Spisků" (obrázek M. Krofty), celý text Spisků a také Chemik bloguje ke stažení. Roční a tématické souhrny ke stažení: blogy roku 2017 a blogy roku 2018. 

Tématické blogy: fotoblogy, společnost, hrátky s jazykem, příběhy a povídky. Nejnovější ke stažení jsou ekoblogy. Ukázky psaní pro místní měsíčník: Zpravodaj Benátecka. V současné době mám na psaní méně času, mé priority jsou nyní trochu jinde, přesto blogy přibývají, ale už ne tak rychle. Částečně nahrazeno glosami.

V rubrice vyšívání je fotogalerie ukázek vyšitých obrázků od mé šikovné ženy Dany. Baví ji to a na těch obrázcích je to vidět. Nová dílka vystavena v chatce a tentokrát nafocena a vystavena i na webu.

V rubrice vzdělávání jsou ukázky nabízených prezentací, ke stažení jsou k dispozici dvě ucelené prezentace v pdf ("metrologie v životě" a "inspirace"). Najdete zde i krátká chemická videa. Zájem o prezentace není, jde o menšinová, především technická témata. Nejsem na tom závislý a nechávám tomu volný průběh. Ovšem jedna přednáška, spíše příjemné setkání, proběhlo (ve vsi, kde máme chatu).

V rubrice zahrada a chata - je stručný obecný popis zahrady a chaty vč. fotogalerií. Tam občas měníme fotky. A těšíme se na další cyklus, sezóna opět začíná. Už proběhl jarní úklid - z potoka i "pralesa" jsme vybrali, co tam nepatří a časem to odvezeme někam na skládku. Uklidili jsme své malé Česko (ve stejný den akce). Novinka - kromě pár úprav textu přibyly i fotky (prvně v galerii chaty, podruhé i v zahradě)

Protože se o zahradu staráme, tak nám dává i úrodu. Někdy je toho tolik, že si s tím nevíme rady a tak přebytky většinou rozdáme, případně směníme. Také zpracováváme různé produkty, především sušíme bylinky na čaje, příp. sem tam nějaký likér, sirup či mastička.

Pokud Vás něco zaujme (čtení, přednáška, přebytky) a my Vám to budeme moci poskytnout, nebojte se nás kontaktovat (e-maily na úvodní stránce).

Zvířátka svou vlastní rubriku nemají, jsou zmíněna hlavně v úvodu. Aktuálně o chovatelských úspěších či neúspěších napíšeme sem. Strašilky úspěšně vymřely, pár mnohonožek se udalo, nějaké jsme zmrazili, usušili a rozemleli na žrádlo pro rybičky. Takže jich je méně a také se již nemnoží a spíše začali vymírat. Celkově se počet zvířátek snižuje. Pavouka jsme pochovali už dávno, také akvarijní raci vyhynuli a totéž asi čeká i zbylé achatiny (šneci). Myším se daří střídavě, momentálně jich je dost. S těmi, ale žádný problém (krom zápachu) není, buď se prodají, nebo zkrmí (hádek si pochutná).

Tak zas nás synáček obohatil o nová zvířátka - sarančata. Nějak dlouhým životem nedisponují, takže už je nemáme, nebo, že by je otrávily mnohonožky? S nimi sdílely prostor.

Miláčci - zatím dobrý, stárnou, ale celkem prospívají: sem řadíme našeho psa (jako lišku) - shiba-inu (už s ní nejde chodit moc daleko), papouška roselu, akvarijní rybičky a pak všechny naše plazy: želvy, hada - korálovku mexickou a ještěrky - malého anolise a větší agamu.

V rubrikách většinou provádíme drobné aktuální úpravy, praticky staré vyhodíme, či přepíšeme, nahradíme či doplníme novým. V rubrikách s fotogaleriemi ("zahrada a chata" a "vyšívání") občas vyměníme fotky.