Stránky jsou sice úplné (dle naší představy), ale nejsou nikdy hotové, tak jako život sám. Jsou tedy průběžně aktualizovány a doplňovány. Jejich základ však zůstává "statický".  Texty v jednotlivých rubrikách měníme a doplňujeme průběžně, takže jsou (poměrně) aktuální. Sem píšeme novinky jak do rubrik, tak mimo ně. Zpravidla je zvýrazníme jiným typem písma.

Radost z "nové" koupelny je velká (barevně: modrá je dobrá) . Zatím proběhla renovace v panelákovém bytě, ale časem předpokládáme, že k mytí vyměníme lavor a potok taky za něco civilizovanějšího na chatě. 

V rubrice psaní najdete odkaz na aktuální články na blogu, texty ke stažení (aktualizováno, rubrika přepracována), nabídku knih a CD (už jen u mne).  Najdete zde i fotku titulní stránky "Spisků" (obrázek M. Krofty), celý text Spisků a nově také Chemik bloguje ke stažení. Roční souhrn blogy roku 2017 a dále tématické blogy: fotoblogy, společnost, hrátky s jazykem, příběhy a povídky. Rozšířeny o další texty, přidán obsah, stránky, mělo by to být přehlednější. 

Dále soubor, kde jsou ukázky psaní pro místní měsíčník: Zpravodaj Benátecka. V současné době mám na psaní méně času a mé priority jsou nyní trochu jinde, přesto blogy přibývají, ale už ne tak rychle.

V rubrice vyšívání je fotogalerie ukázek vyšitých obrázků od mé šikovné ženy Dany. Baví ji to a na těch obrázcích je to vidět. Nová dílka vystavena v chatce a tentokrát nafocena a vystavena i na webu.

V rubrice vzdělávání jsou ukázky nabízených prezentací, ke stažení jsou k dispozici dvě ucelené prezentace v pdf ("metrologie v životě" a "inspirace"). Najdete zde i zajímavá chemická videa.

V rubrice zahrada a chata - je stručný obecný popis zahrady a chaty vč. fotogalerií. Tam občas měníme fotky. 

Občas se nám povede něco vypěstovat a někdy je toho tolik, že si s tím nevíme rady a tak přebytky většinou rozdáme, případně směníme. Také zpracováváme různé produkty, většinou jen sušíme bylinky na čaje, příp. sem tam nějaký likér, sirup či mastička.

Pokud Vás něco zaujme (čtení, přednáška, přebytky) a my Vám to budeme moci poskytnout, nebojte se nás kontaktovat (v kontaktu jsou e-maily),

Zvířátka svou vlastní rubriku nemají, jsou zmíněna hlavně v úvodu. Aktuálně o chovatelských úspěších či neúspěších napíšeme sem. Strašilky úspěšně vymřely, pár mnohonožek se udalo, nějaké jsme zmrazili, usušili a rozemleli na žrádlo pro rybičky. Takže jich je méně a také se již nemnoží. Celkově se počet zvířátek snižuje. Pavouka jsme pochovali už dávno, také akvarijní raci vyhynuli a totéž asi čeká i zbylé achatiny (šneci). Myším se daří střídavě, momentálně jich je dost. S těmi, ale žádný problém (krom zápachu) není, buď se prodají, nebo zkrmí (hádek si pochutná).

Miláčci - zatím dobrý, stárnou, ale prospívají: sem řadíme našeho psa (jako lišku) - shiba-inu, papouška roselu, akvarijní rybičky a pak všechny naše plazy: želvy, hada - korálovku mexickou a ještěrky - malého anolise a větší agamu.

V rubrikách většinou provádíme drobné aktuální úpravy, praticky staré vyhodíme, či přepíšeme, nahradíme či doplníme novým. V rubrikách s fotogaleriemi ("zahrada a chata" a "vyšívání") občas vyměníme fotky.