Vzdělávání

Přednáškové aktivity (nejen) pro seniory

témata:

  • Co je Sokol?
  • Cestujeme s metrologií                                                            
  • My máme rádi víno
  • Příroda je moudrá a mocná

(pozn. v případě zájmu napište e-mail)

Prezentacím a přednáškové činnosti se věnuji více let, profesně se jedná především o obecnou a chemickou metrologii (pro Českou metrologickou společnost, 2Theta a další)

Také jsem 2,5 roku vyučoval chemii na střední škole (mohu tak příp. zájemce doučovat - ZŠ, SŠ)

Nově jsem přednášel i pro Spolek rodáků a přátel Benátek nad Jizerou: Historie a současnost divadla v Benátkách (využil jsem jednak rešerši vydaných publikací a jednak zkušeností z vlastního divadelního působení)  

Níže uvedené ukázky představují úvodní snímky prezentací

Kde všude se v životě setkáváme s metrologií se můžete podívat v níže uvedené prezentaci

Jen upozorňuji, že nemám dataprojektor, ale dnes bývají všichni vybaveni a většinou s sebou nemusím tahat ani notebook. Práce s Power Pointem mě docela baví a při prezentaci mi pomáhá držet se tématu.
Nově chci zkusit "inspiraci", zpracoval jsem prezentaci a doufám, že to někde vyzkouším. Na prezentaci se můžete podívat níže. Je to o tom, že mne něco inspiruje a tak mohu inspirovat dál. Necháte se inspirovat?

A když jsme u té chemie, tak něco z výuky, krátké prezentace, které třeba pomohou k pochopení některých chemických dějů. V prezentacích jsou krátká videa. Tak snad půjdou spustit. V první prezentaci (redox-rovnice.ppt)je postup vyčíslení oxidačně-redukční rovnice a praktické video, jak to vypadá, když se měď vloží do kyseliny dusičné, v druhé (kyselina s hadrem.ppt) je video, co se stane s hadrem na podlahu v kyselině sírové. Obávám se, že na videa není dostatečná paměťová kapacita tohoto webu zdarma a také to možná funguje jen ve starších verzích Officů a Windowsů (má zkušenost, viz níže).

Pozn.: je třeba po otevření souboru spustit prezentaci a pak v černém obdélníku spustit (kliknout na) video.

Pozn. č.2: tak nevím, z jednoho počítače mi to video otevřít šlo, z jiného ne. Hlavně mi nešlo vložit video kvůli velikosti přímo. Tak jsem to takhle obešel a radoval se (asi předčasně).

Pozn. č.3: možná to bylo tím, že soubory byly ve staré verzi (ppt), tak jsem je vyměnil (pptx). Asi to šlo jen v té staré, anebo za to můžou Windows a Bill Gates, ostatně jako v téhle počítačové branži za všechno.