Stránky jsou sice úplné (dle naší představy), ale nejsou nikdy hotové, tak jako život sám. Jsou tedy průběžně aktualizovány a doplňovány. Jejich základ však zůstává "statický".  To nejaktuálnější je na konci. Pokud dojde k významné změně v jednotlivých rubrikách, napíšeme to hned sem (do rubrik).

V rubrice psaní najdete odkaz na aktuální články na blogu, texty ke stažení, nabídka knih a CD.  Fotka titulní stránky "Spisků" (obrázek M. Krofty) byla přidána před nedávnem a také byla ke stažení zpracována "ochutnávka fotoblogů" z roku 2017.

v rubrice vyšívání je fotogalerie ukázek vyšitého od mé šikovné ženy Dany. 

v rubrice vzdělávání jsou ukázky prezentací, ke stažení je k dispozici "metrologie v životě" a nově "inspiraci" (oboje v pdf). Přidal jsem krátké prezentace v ppt z chemie.

v rubrice zahrada a chata - je stručný obecný popis zahrady a chaty a postupně jsou doplňovány fotogalerie, které zachycující přírodní cykly a proměny na zahradě i na chatě. Aktuálně přidány fotky z chaty a okolí.

Občas se nám povede něco vypěstovat a někdy je toho tolik, že si s tím nevíme rady a tak přebytky většinou rozdáme, případně směníme. Také zpracováváme různé produkty, většinou jen sušíme bylinky na čaje, příp. sem tam nějaký likér, sirup či mastička. Můžete nás kontaktovat, zda nám něco nepřebývá.

Pokud Vás něco zaujme (čtení, přednáška, přebytky) a my Vám to budeme moci poskytnout, nebojte se nás kontaktovat (v kontaktu jsou e-maily),

Zvířátka  nám rostou, zejména mnoho vylíhlých mnohonožek (kam s nimi?), strašilky už stagnují (nedaří se jim množit) a navíc jsme nějaké udali. Udali jsme i pár mnohonožek, ale je to jen kapka v moři (tak kdybyste chtěli, stačí napsat email).

Zahrada nás baví. Byť jde o často se opakující (nikdy nekončící) činnosti jako sekání trávy, pletí záhonků, zalévání... Pro nás má to "rýpaní v hlíně" své kouzlo. Nyní sklízíme, co jsme zaseli (zasadili).

Letos jsme si splnili sen - chaloupku s velkým pozemkem v podhůří. Tak máme ještě víc práce, realizace jde a půjde postupně, tak jak bude čas (i finanční prostředky).

V rubrikách většinou provádíme drobné aktuální úpravy, praticky staré vyhodíme, či přepíšeme, nahradíme či doplníme novým. V rubrikách s fotogaleriemi ("zahrada a chata" a "vyšívání") občas přidáme, či vyměníme fotky.
V rubrice psaní přidány fotoblogy (2017) ke stažení.
Už tu máme podzim, končí sklizeň, sekání trávy, nastává hrabání listí, orba a zazimování. Totéž na chatě s tím rozdílem, že to je naše základna pro zimní radovánky, lyžovačky, a tak